گردنبند نفرتیتی چیست؟

نفرتیتی چیست؟

گردنبند نفرتیتی چیست؟

تا به حال نام گردنبند نفرتیتی به گوشتان خورده است؟ اگر این گردنبند را می شناسید، باز هم نیاز به شناخت بیشتری خواهید داشت؛ دلیل آن را در ادامه خواهیم گفت.

اما اگر آن را نمی شناسید و سوالتان این است که گردنبند نفرتیتی چیست؟ در پاسخ باید بگوییم گردنبند نفرتیتی در اصل اشاره به یک گردنبند طلا خاص دارد که یک پلاک طرح نفرتیتی از آن آویزان است.

این پلاک طرح مصری، تصویر یک زن مصری را نشان می دهد. بانویی زیبا که 1300 سال پیش از میلاد می زیست. این زن، همسر فرعون آخناتون و همچنین از ملکه ها و فرمانروایان شناخته شده مصر بود.

اکنون با نگاهی به پلاک این گردنبند، تصویر این بانوی مصری را در یک قاب کوچک و طلایی خواهید دید. البته علاوه بر قاب، همه اجزاء پلاک، از طلا ساخته شده و ارزش بالایی دارند.

نفرتیتی

اما دلیل اینکه گفتیم حتی اگر گردنبند نفرتیتی را بشناسید؛ باز هم نیاز به شناخت بیشتر آن خواهید داشت، این است که در کشور ما ایران اغلب گردنبندهای ماری یا هرینگبون را با نام گردنبند نفرتیتی می شناسند. پس در پاسخی دیگر به این سوال که گردنبند نفرتیتی چیست؟

می توان گفت این گردنبند طلایی و جذاب، یک زنجیر مسطح و آینه ای شکل است که با آویخته شدن از گردن، نمای ظاهری آن را بهبود می بخشد.

اما میان این تعاریف باید گفت تعریف اول، همان مصداق کامل و درست از گردنبند نفرتیتی است. حال شناختتان از این گردنبند تکمیل شده و می دانید اصل ماجرا چیست.

گردنبند زنجیری طلا ماری کد N17080

تفاوت های میان این دو گردنبند

گردنبند نفرتیتی چیست؟ گردنبندی است که علاوه بر زیبایی ظاهری، مفاهیم متعددی را در خود جای داده است. این گردنبند، نماد قدرت و سلطنت بوده و تصویر مندرج در پلاک نیز همین مفهوم را تداعی می سازد.

البته این تعبیر اختصاص به گردنبند نفرتیتی اصل داشته و واقعا قابل تامل است. چه گردنبند نفرتیتی مصری و چه آن گردنبندی که ما با این نام می شناسیم، هر دو با وجود تفاوت های ظاهری و معنایی، شباهت هایی هم دارند.

ابتدا به بیان تفاوت های ظاهری خواهیم پرداخت و سپس اشتراکات میان آن دو را نیز ذکر می کنیم. گردنبند نفرتیتی مصری حاوی یک پلاک است و یک تصویر تاریخی را پیش چشمانمان ظاهر می سازد؛ اما گردنبند نفرتیتی که آن را به عنوان گردنبند ماری می شناسیم؛ بدون پلاک است.

زنجیر طلا هرینگبون

فرق دیگر آنها این است که گردنبند نفرتیتی مصری یک پلاک سنگین وزن با مقادیر بالایی از طلا را به همراه دارد؛ اما گردنبند ماری که نفرتیتی لقب گرفته، وزن سبک تری داشته و در نتیجه حاوی طلای کمتری است.

طبیعتا با وجود این وزن و مقادیر طلا، تفاوت قیمت هم بین آن وجود دارد. گردنبند نفرتیتی مصری اصل از قیمت بالاتری برخوردار بوده و محصول دوم نیز دارای قیمت نسبت کمتری است.

وجه اشتراک آنها

میان این تفاوت های آشکار، وجه اشتراکاتی نیز در این دو گردنبند به چشم می خورد. هر دو این گردنبندها از طلای 18 عیار ساخته شده اند.

بنابراین استحکام بالایی داشته و آسیب پذیر نیستند. هر دو با رنگ زرد آبکاری شده و تصویر یک طلای زرد و جذاب را به رخ می کشند. یک گردنبند طلایی که شایسته شماست.

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

admin
ارسال دیدگاه