شمش بهتره یا طلای آب شده

همه چیز درباره طلای آبشده

یکی از شیوه های موثر برای داشتن زندگی بهتر، سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری به ما این امکان را می دهد تا آینده مالی بهتری را برای خود و خانواده مان رقم بزنیم.

همانطور که می دانید سرمایه گذاری در بخش طلا، مطمئن ترین و در عین حال محبوب ترین روش ها به شمار می آید. سرمایه گذاری یعنی اینکه پول نقد در حسابمان را به اندوخته ای دیگر تبدیل کنیم. یک اندوخته مالی قابل اطمینان که در آینده نه تنها ارزشش کم نمی شود؛ بلکه بیشتر هم خواهد شد.

مثلا خیلی از کسانی که تصمیم به سرمایه گذاری در حوزه طلا دارند؛ به دلیل آگاهی اندک نمی دانند شمش بخرند یا طلای آبشده. به همین یکی از سوالاتی که اغلب می پرسند؛ این است که شمش بهتره یا طلای آبشده؟ پاسخ این سوال را در ادامه خواهید دید.

شمش دارای عیار و وزن دقیق و مشخص

در بررسی تفاوت شمش و طلای آبشده به موارد زیادی می توان اشاره کرد. شمش طلا که دارای اوزان مختلفی است؛ توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و با تکیه بر فناوری های به روز ساخته می شود. نه تنها عیار شمش، بلکه وزن آن نیز دارای دقت بالایی است و عیار و وزن دقیقی را شامل می گردد. با توجه به اینکه سیستم های پیشرفته و هوشمند، عیار شمش را مشخص می‌کنند؛ مقدار آن کاملا دقیق است.

اگر بخواهیم مقدار دقیق عیار شمش را بیان کنیم؛ باید بگوییم این عیار همراه با خلوص 750 (18 عیار) است. در خصوص فروش شمش طلا باید بگوییم فروش آن توسط نمایندگی های منتخب صورت گرفته و شما نیز به عنوان خریدار می توانید شمش مورد نظر خود را به قیمت روز به نمایندگی ها یا بازار آزاد طلا بفروشید. نکته دیگر اینکه شمش دارای شناسنامه و مشخصات دقیق می باشد و این مشخصات (عیار، وزن، سال تولید و مالک) در بسته بندی آن درج شده است.

شمش طلا 0.200 گرمی 18 عیار

طلای آبشده دارای وزن و عیار نامشخص

مشکلاتی که حول محور عیار طلا بوجود می آید؛ به دلیل نبود انگ و عیار روی کار است.

در رابطه با طلای آبشده می توان گفت با توجه به فرآیند ساخت آن که به صورت دستی صورت می گیرد؛ معمولا خطای انسانی بسیاری رخ می دهد. این خطا در عیار و وزن طلای آبشده تاثیر گذاشته و از دقت آن می کاهد. به عبارت دیگر می توان گفت طلای آبشده از عیار و وزن دقیق و مشخص برخوردار نیست و این یک پوئن منفی برای آن محسوب می شود. در رابطه با عیار مشخص طلای آبشده می توان گفت این عیار از 750 هم کمتر است.

طلای آبشده فاقد شناسنامه

در ضمن در بررسی دیگر تفاوت شمش و طلای آبشده می توان به این نکته اذعان داشت که طلای آبشده فاقد شناسنامه بوده و مشخصاتی در رابطه با آن درج نشده است. فروش طلای آبشده هم چندان کار آسانی نیست. موقع فروش فقط می توانید آن را از فروشنده ای که قبلا طلای آبشده را از آن خریده اید؛ بفروشید. در ضمن این اجازه را ندارید که طلای آبشده را طبق قیمت روز طلا بفروشید؛ بلکه فقط فروشنده مجاز به تعیین کارمزد و اجرت خواهد بود.

هشدار: در صورتی که طلای آبشده دارای انگ و عیار باشد؛ از تمام اتهامات تبرئه شده و بهترین گزینه برای سرمایه گذاریست.

شمش بهتره یا طلای آبشده؟

پس از بررسی های انجام شده و پی بردن به تفاوت شمش و طلای آبشده (بدون انگ و عیار)، گمان می کنیم پاسخ سوالتان را گرفته باشید. خرید شمش طلا در هر وزن و عیار منجر به یک سرمایه گذاری امن و مطمئن خواهد شد. در مقابل، خرید طلای آبشده ی متفرقه یعنی یک سرمایه گذاری ناامن که احتمال ضرر کردن در آن بالاست. پس برای اینکه یک سرمایه گذاری آسوده و آینده نگر انجام دهید؛ باید روی شمش طلا تمرکز کنید؛ نه طلای آبشده.

طلای آبشده

خرید شمش برای سرمایه گذاری با مبلغ زیر 10 تومن

در پاسخ به این سوال که شمش بهتره یا طلای آبشده باید بگوییم خرید شمش جهت سرمایه گذاری برای آن دسته از افرادی مناسب است که بودجه خیلی بالایی برای این کار ندارند.

بودجه آنها محدود است و به همین دلیل باید انتخابشان را با توجه به مقدار بودجه انجام دهند. مثلا مشتریانی که مبلغ زیر 10 میلیون تومان را برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اند؛ بهتر است به سراغ خرید شمش طلا رفته و آن را انتخاب کنند.

شمش طلا

خرید سکه و شمش طلا با مبلغ 10 الی 100 میلیون

در این میان کسانی هستند که بودجه آنها بین 10 الی 100 میلیون تومان است. این افراد باید کدام گزینه را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند؟ آنها دو گزینه پیش رو دارند.

یکی از گزینه ها، خرید سکه طلاست و سپس خرید شمش. اولین گزینه ای که باید انتخاب کنند؛ سکه است. مابقی پول هم به شمش طلا اختصاص می یابد. اگر همه افراد همین روال را در پیش بگیرند؛ قطعا به نتایج بهتری در آینده رسیده و سرمایه گذاری مالی امن تری در انتظارشان خواهد بود.

1187

خرید طلای آبشده با مبلغ بالای 100 تومن

کسانی که بودجه بالاتری را برای سرمایه گذاری اختصاص داده و دچار محدودیت بودجه نیستند؛ می بایست طلای آبشده با انگ و عیار را انتخاب کنند.

پس در جواب اینکه شمش بهتر یا طلای آبشده؟ باید گفت این دو گزینه با توجه به بودجه شخص، امکان انتخاب دارند. افرادی که برای سرمایه گذاری، بودجه لازم را دارند؛ بهتر است به شمش فکر نکنند.

همچنین بالعکس، کسانی که بودجه کافی را نداشته و می خواهند با پول کم، سرمایه گذاری را شروع کنند؛ نباید به طلای آبشده فکر کنند. تنها گزینه پیش روی آنها در ابتدای کار، شمش است.

طلای آبشده

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

سحر عباسی
ارسال دیدگاه