محاسبه قیمت طلا هنگام فروش

محاسبه قیمت طلا هنگام فروش

به راحتی قیمت طلای قابل فروش را محاسبه کنید

گاهی بنا به دلایلی مجبور هستیم طلایی که از پیش خریده ایم را بفروشیم. یکی از دغدغه هایی که اغلب در همین زمان به سراغ افراد آمده و ذهن آنها را به خود درگیر می سازد، این است که قیمت طلای قابل فروش آنها چقدر است؟ آیا واقعا ارزش دارد که آنها طلایی که بابت خرید آن هزینه قابل توجهی پرداخت کرده اند را بفروشند؟ این ارزش را می توان با محاسبه قیمت طلا هنگام فروش به دست آورد و از آن مطلع گشت.

تومان
گرم

قیمت نهایی فروش:

۳,۴۲۸,۰۰۰ تومان

اگر شما هم تصمیم به فروش طلا داشته و تمایل به کسب اطلاع از قیمت فروش آن دارید، می توانید این اطلاعات را بدون مراجعه به طلافروشی به دست آورید. حتما می پرسید چطور؟ زرطلا برای راحتی هر چه بیشتر شما عزیزان، اقدام به راه اندازی ماشین حساب مخصوص جهت محاسبه قیمت طلا هنگام فروش نموده است. با وجود این ماشین حساب، محاسبه قیمت طلا تبدیل به یکی از آسان ترین کارهای ممکن است برای شما خواهد شد. فقط کافیست فرمول آن را بدانید. در ادامه راجع به این فرمول نیز صحبت خواهیم کرد.

محاسبه قیمت طلا هنگام فروش با استفاده از دو روش کاربردی

پیش از اینکه به محاسبه قیمت طلا هنگام فروش با استفاده از روش های مخصوص این کار نماییم، می خواهیم شما را از دلایل مهمی آگاه سازیم. همان دلایلی که باعث شده اند تا هر یک از طلافروشی ها قیمت متفاوتی را هنگام فروش طلا اعلام کنند. علت این اختلاف قیمت این است که هر یک از طلافروشان با استفاده از روش مختص خود، قیمت طلا را محاسبه می کنند.

در ادامه به دو روش کاربردی جهت محاسبه قیمت طلا خواهیم پرداخت. روش هایی که قیمت مشخص و شفاف را در اختیارتان قرار داده و در نهایت به شما می گویند آیا با فروش طلای مورد نظرتان به مبلغی که نیاز دارید، خواهید رسید یا خیر:

این ماشین حساب فقط برای قیمت طلا هنگام فروش است. برای محاسبه قیمت طلا روی لینک کلیک کنید.

روش اول

در روش اول باید عیار واقعی طلا را بدانید. عیار زیورآلات مصرفی 750 است یا همان عیار 18 خودمان. 

زمانی که شما طلا را میخرید فروشندگان طلا را با قیمت 18 عیار یا 750 حساب میکنند اما هنگام فروش از شما طلای 730 یا 740 میخرند.

در این روش شما می بایست قیمت لحظه ای طلا را در عیار 750 ضرب کنید. سپس عدد بدست آمده را بر 740 یا 730 تقسیم کنید. نتیجه نهایی را در وزن طلای مورد نظر ضرب کنید. عدد آخر، نشان دهنده قیمت طلا هنگام فروش است.

طلای دست دوم

روش دوم

برای محاسبه قیمت طلا هنگام فروش می توانید روش دیگری را نیز به کار ببندید. در این روش، قیمت طلای 18 عیار را در عدد 4.3318 ضرب کنید. عدد بدست آمده، مظنه طلاست. به این شکل: طلای 18 عیار * 4.3318= مظنه طلا.

سپس مظنه را بر عدد 4.39 تقسیم کنید: مظنه تقسیم بر 4.39 = طلای تعویضی.

حالا عدد به دست آمده را از 2 یا 3 درصد کسر و در وزن طلا ضرب کنید: طلای تعویضی – 3 یا 2% * وزن= قیمت فروش طلای دست دوم.

نویسنده: در روش های بالا اختلافات جزئی به دلیل وجود روش های متفاوت وجود دارد. از اختلاف مبلغ جزئی صرف نظر کنید و مبلغی به عنوان میانگین در نظر بگیرید. 

admin
ارسال دیدگاه