اجرت طلا

اجرت ساخت طلا

اجرت ساخت طلا چیست؟

اجرت ساخت طلا به هزینه طراحی و ساخت طلا اشاره دارد. اجرت ساخت به قیمت  1 گرم طلای خام اضافه شده و در آخر به قیمت طلا اضافه می گردد.

لازم به ذکر است اجرت ساخت طلا، تنها هنگام خرید طلا لحاظ می شود و شامل فروش طلا نمی گردد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اجرت ساخت طلا با وزن آن رابطه عکس دارد.

یعنی اجرت ساخت با افزایش وزن آن کاهش می یابد. هر چقدر وزن طلا سنگین تر باشد؛ اجرت ساخت آن کمتر و با کاهش وزن طلا، اجرت ساخت آن بیشتر خواهد بود. (البته نه همیشه)

اگرچه طلاساز برای ساخت هر یک از طلاهای سبک و سنگین، زحمات زیادی را متحمل می شود؛ اما اگر اجرت کار او برای طلاهای کم وزن، همچنان پایین در نظر گرفته شود؛ زحماتش به ثمر نمی نشینند.

همچنین باید این نکته را بازگو کرد که اجرت ساخت در هر یک از زیورآلات طلا متفاوت است و این اجرت، تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد.

اجرت طلا به چه عواملی بستگی دارد؟

1. وزن طلا: وزن طلا تعیین کننده اجرت است که توضیحات لازم در این باره را دادیم.

2. میزان پیچیدگی و سختی کار: هر چقدر طلای مورد نظر از پیچیدگی و سختی بیشتری برای ساخت برخوردار باشد؛ اجرت بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد.

3. به روز بودن طلا: علاوه بر پیچیدگی، به روز بودن طلا نیز در مشخص نمودن اجرت ساخت طلا، موثر است. با این اوصاف طلاهای ترند و جدید، اجرت بیشتری دارند.

اجرت طلا

4. طلای تراش دار: طلاهایی که ساده ترند، اجرت کمتری دارند. در عوض طلاهایی که تراشکاری های بیشتری روی آنها انجام شده، اجرت بیشتری خواهند داشت.

5. برند طلا: گاهی ممکن است اجرت ساخت طلا بالا باشد به این خاطر که مارک یا برند معروفی روی طلا به چشم می خورد. مثلا طلاهای برندی که حاوی طراحی های شیک و زیبا هستند؛ اجرت بیشتری دارند. مثل طلاهای برند تیفانی، گوچی، ورساچه، چنل، بولگاری و غیره.

6. طلای وارداتی: طلاهای وارداتی از اجرت بیشتری برخوردارند. مثل طلاهای ایتالیایی که بسیار منحصر به فردند.

7. نگین و سنگ های قیمتی: اگر طلای مورد نظر حاوی نگین و سنگ های قیمتی باشد؛ اجرت ساخت بیشتری را شامل می گردد.

چرا اجرت برخی کارها بالاست؟

برخی از زیورآلات طلا برای ساخت، نیازمند زمان و تلاش بیشتری اند. بنابراین طبیعی است که اجرت این نمونه از کارها بالاتر باشد. همچنین دلایلی که در بالا  ذکر کردیم؛ در این موضوع، بی تاثیر نیستند.

اجرت ساخت طلا

اگر نگران این هستید که طلاساز به اختیار خود اجرت ساخت را افزایش دهد؛ باید بگوییم این نگرانی بیهوده است. طلاساز مجاز به انجام چنین کاری نیست. او به اختیار خود نمی تواند اجرت ساخت را افزایش دهد. او این هزینه را مطابق با فاکتوری که از طلا سازان و بنکداران اخذ می کند؛ تعیین کرده و سپس دریافت می کند.

طلاهایی که کمترین و بیشترین اجرت ساخت را دارند

1. طلاهای دارای کمترین اجرت ساخت

طلاهای ساده، طلاهای پرسی و طلاهای ساخته شده توسط دستگاه CNC مثل طلاهای لیزری، زنجیر طلا و النگو و برخی دستبند کارتیه طلا و گردنبند کارتیه طلا.

طلای لیزری

طلاهای دارای بیشترین اجرت ساخت

طلاهای نگین دار، طلاهای برند و طلاهای تراش دار.

طلاهای اجرت مناسب

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

سحر عباسی
ارسال دیدگاه