طلای آب شده چیست؟

عکس طلای آب شده

یکی از سرمایه گذاری های امن و مطمئن که مهار کننده تورم می باشد؛ سرمایه گذاری در بخش طلاست. محصولات متعددی از طلا به عنوان سرمایه ارزشمند شناخته شده اند. شمش طلا از جمله گزینه هایی است که توجه سرمایه گذاران را به دنبال داشته است. البته محصولات دیگری همچون طلای آب شده نیز نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کرده اند.

آب شده عکس

حال یکی از سوالات مهمی که در رابطه با این محصولات، مطرح می باشد؛ این است که شمش بهتره یا طلای آبشده؟ در ادامه دلایل متعددی را ذکر خواهیم کرد که نشان می دهند کدام یک از این محصولات برای سرمایه گذاری، ایده آل تر به نظر می رسند:

امکان فروش شمش به صورت تکه تکه

شمش های طلا با هر وزن و قیمت به فروش می رسند. انواع شمش های پایین تر از 1 گرم تا اوزان بالاتر را می توانید برای خرید انتخاب کنید. در اینجا، میزان سرمایه، تعیین کننده نوع شمشی است که خریداری می کنید.

یکی از مزیت های خرید شمش طلا در مقایسه با طلای آب شده این است که می توانید با خرید انواع شمش، در صورت نیاز، هر یک از آنها  را به صورت تکه تکه بفروشید. اگر نیاز مالی بیشتری احساس کنید، بیشتر از چند شمش را می توانید بفروشید.

اگر نه، فروش یک یا دو قطعه شمش کافیست و می توانید مابقی را برای روز مبادا نگه دارید.

انگ و عیار، مهمترین شرط برای خرید طلای آبشده

اگر به دنبال دلایل دیگری برای پاسخ این سوال که شمش بهتره یا طلای آبشده می گردید، باید عرض کنیم طلای آبشده، فقط در یک صورت ارزش خرید و سرمایه گذاری را دارد و آن این است که دارای انگ و عیار باشد. در غیر این صورت، احتمال بر باد رفتن سرمایه و کلاهبرداری وجود داشته و طلاهای آبشده، برای سرمایه گذاری مناسب نخواهند بود.

آخرین دلایلی که نشان می دهند شمش بهتره یا طلای آبشده؟

می خواهیم آخرین دلایلی که پاسخ دهنده سوالات ذهنی شما هستند را بیان نماییم. اگر همچنان ابهامات ذهنی شما راجع به اینکه شمش بهتره یا طلای آبشده، پابرجاست؛ پس حتما به شنیدن این دلایل، نیاز خواهید داشت:

1. شمش ها از طلاهای عیار بالا (بیشتر از عیار 990 و 995) ساخته می شوند. عیارهای 995، 999.9 و 999.99 را برای ساخت شمش در نظر می گیرند. بنابراین به این نتیجه می رسیم که شمش، خالص تر است.

2. همه چیز راجع به شمش، شفاف و روشن بوده و عیار و وزن آن به طور دقیق مشخص شده است. این در حالی است که طلای آبشده از نظم خاصی در رابطه با وزن و عیار تبعیت نمی کند.

3. اگرچه برای خرید و فروش طلای آبشده، به آن مالیات تعلق نمی گیرد؛ اما باید این نکته را در نظر داشت که ریسک آن بالاست. این در حالی است که احتمال ریسک و کلاهبرداری در شمش، پایین و نزدیک به 0 است.

4. شمش های طلا در مقایسه با سایر آیتم ها از جمله طلای آبشده، اجرت ساخت کمتری را به خود اختصاص داده اند.

5. علامت های حک شده روی شمش بر اعتبار آن افزوده و این گزینه را بر طلای آبشده، ارجحیت بخشیده است. این موضوع نشان می دهد که شمش، گزینه معتبر و تضمین شده تری است.

6. شمش ها از اشکال منظم پیروی کرده و طلاهای آبشده دارای شکل منظمی نیستند.

7. طلای آبشده فاقد گواهی استاندارد بین المللی است و امکان صادرات آن به بازارهای جهانی وجود ندارد؛ اما شمش طلا مانند وجه نقد موجود در جیب عمل کرده و هر زمان و در هر کشور، قابلیت تبدیل به پول نقد را دارد.

8. اگرچه سود حاصل از فروش طلای آبشده بیشتر از شمش است، ولی امنیت بالاتری از آن شمش بوده و سرمایه گذاری امن، تنها از طریق آن رخ می دهد.

ضمنا برای خرید طلای آبشده باید فقط از مراکز معتبر اقدام کرد. این کار، بهترین اقدام برای جلوگیری از به گرفتار شدن در دام شیادان است.

admin
ارسال دیدگاه