سکه پارسیان چیست؟ همه چیز درباره سکه پارسیان

سکه پارسیان چیست؟

سکه پارسیان چیست؟ این سکه که اسامی دیگری مانند پلاک الیزابت یا پارسیان را به خود اختصاص داده؛ یکی از کم وزن ترین و ارزان ترین سکه های طلاست.

لذا تمامی خریداران با هر بودجه و توانی می توانند این سکه را خریداری کنند. لازم است بدانید قیمت سکه پارسیان با توجه به قیمت روز طلای 18 عیار مشخص می گردد.

سکه پارسیان طلا 0.250 گرمی 18 عیار

با توجه به اینکه ریسک و حباب آن در مقایسه با سایر سکه ها کمتر است؛ می توان روی این سکه طلا حساب کرد. عیار سکه فوق، 18 یا 750 است.

این در حالی است که عیار سکه های گرمی، 22 یا 900 می باشد. نکته مهم دیگری که در رابطه با سکه های پارسیان می توان گفت؛ این است که این سکه ها توسط بانک مرکزی ضرب نمی شوند؛ بلکه توسط شرکت های معتبری که مجوز پرس آنها را دریافت کرده اند؛ ضرب می گردند.

سکه پارسیان در چه وزن و شکل هایی موجود است؟

این سکه طلا دارای وزن های متعددی است. انواع آن از لحاظ وزن را نام خواهیم برد: سکه پارسیان 100 سوت، 200، 300، 400، 500، 600، 700، 800، 900 سوت و 1 گرم.

با نگاه به بسته بندی سکه می توانید وزن آن را متوجه شوید. موارد نامبرده، وزن های رایج سکه پارسیان اند. ممکن است این سکه را با وزن های دیگری نیز مشاهده فرمایید. در هر حال وزن آن ثابت نیست و متغیر می باشد.

سکه پارسیان طلا 0.500 گرمی 18 عیار
سکه پارسیان طلا 1 گرمی 18 عیار

در رابطه با شکل ظاهری آن می توان گفت سکه پارسیان در اشکال 5 ضلعی، 6 ضلعی، مستطیلی و بیضی عرضه می شود. جهت جلوگیری از اشتباه گرفتن آن با سکه های گرمی دایره ای شکل، این اشکال انتخاب شده اند.

قیمت این سکه چگونه مشخص می گردد؟

نحوه محاسبه قیمت سکه طلای پارسیان، بسیار آسان است. کافیست قیمت روز طلا را در وزن سکه ضرب کنید، در نهایت، قیمت سکه مشخص می گردد.

نرخ روز طلا × وزن سکه + اجرت و سود= قیمت سکه پارسیان

چگونه سکه پارسیان اصل را شناسایی کنیم؟

1. جهت تشخیص اصالت این سکه، کافیست به هولوگرام درج شده روی بسته بندی سکه دقت نمایید. همچنین در کنار آن می توانید نام تولید کننده، عیار و وزن سکه را مشاهده کنید.

 

2. یکی دیگر از نکات برای پی بردن به اصالت سکه پارسیان، توجه به نحوه پرس و بسته بندی است. اگر این سکه دارای چاپ پرس دورو باشد؛ یعنی اصل است.

 

3. رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون. اگر به رنگ سکه توجه کنید؛ متوجه واقعی بودن آن خواهید شد. این سکه ها دارای رنگ طبیعی طلا بوده و بیش از اندازه زرد رنگ نیستند. همچنین این سکه ها فاقد زمینه های رنگی شامل سبز و قرمز می باشند.

مقایسه پارسیان و شمش طلا

سکه ای مناسب جهت هدیه و سرمایه گذاری ماهانه

در آخر اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مناسب هستید؛ پیشنهاد ما به شما، خرید سکه پارسیان است.

با خرید این سکه طلا نه تنها می توانید یک سرمایه گذاری کوتاه مدت و عالی انجام دهید؛ بلکه می توانید با جمع کردن این سکه، در زمان های مختلف که ایده ای برای کادو دادن ندارید؛ آن را به دیگری هدیه دهید.

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

سحر عباسی
ارسال دیدگاه