هر چیزی که لازم است درباره طلای دست دوم بدانید را اینجا بخوانید.

دست دوم 4

طلای دست دوم؛ طلای پر حاشیه

طلای دست دو ؛ پرحاشیه ترین طلای موجود در بازار است که اگر بدون آگاهی به سمتش برید داستان ها و حواشی آن گریبان شما رو هم میگیره. در این محتوا توضیح میدیم که طلای دست دو چیه؟ در چه صورت حاشیه سازه؟ چجوری باید به سمتش بریم.

طلای دست دوم چیه؟

طلای دست دوم به طلایی گفته میشه که توسط شخص یا اشخاصی استفاده شده بوده، و سپس بنا به هر دلیلی به طلا فروش فروخته شده و بخاطر اینکه طلا قابل مصرف و تا حدی تمیز است به عنوان طلای دست دوم به شخص دیگری فروخته می شود.

دست دوم

قیمت طلای دست دوم برای خرید و فروش چگونه محاسبه می شود؟

فروش طلای دست دوم:

برای فروش طلا شما به طلافروشی، هیچ تفاوتی ندارد که شما طلای نو که خریداری کردید را میفروشید یا طلای دست دوم با فاکتور خود را میفروشید در هر صورت طلای فروشی شما را به یک قیمت میخرند. 
نکته مهم اینکه طلای بدون فاکتور از شما خریداری نمیشه.

وقتی برای فروش طلا به طلافروشی مراجعه میکنید وزن طلای شما، با قیمت طلا با عیار پایین تر از 750، یعنی عیار 730 یا 740 یا چیزی مابین این دو خریداری میشه و این روش خرید اصولی است.

برای بدست آوردن قیمت فروش طلا، فقط وزن طلا رو توی قسمت مورد نظر وارد کنید. نرخ طلا بطور خودکار بروز میشه و اگر نرخ خاصی مد نظر دارید میتونید این قسمت رو هم تغییر بدید.

تومان
گرم

قیمت نهایی فروش:

۳,۴۰۹,۰۰۰ تومان

خرید طلای دست دوم:

در ابتدای صحبت و قبل از بیان هر چیزی، باید بیان بشه که ما به هیچ وجه خرید طلای دست دوم بدون فاکتور را توصیه نمیکنیم. زیرا که شما پس از خرید هیچ سندی دال بر اینکه n تومن پول پرداخت کردید ندارید. و اما بیشترین سوالات و شبهاتی که پرسیده میشه و باعث حاشیه سازی زیاد طلای دست دوم شده؛ خرید طلای دست دوم است.

بسیاری از افراد با استرس زیاد و شکایت نسبت به اینکه سرمان کلاه رفته سوالات زیادی مطرح میکنند. که ما سعی میکنیم با شفاف سازی هر چه بیشتر این موضوع در خدمت شما باشیم.

در هر صورت اگر اصرار به خرید طلای دست دوم دارید، پس حتما قبل از خرید نحوه ی حساب کردن طلای دست دوم را یاد بگیرید. چند نکته قابل توجه که خیال شما را بابت خرید طلای دست دوم راحت میکند.

1. طلای دست دوم مالیات ندارد: حواستان باشد برای خرید طلای دست دوم مالیات یا هزینه اضافی نپردازید.

2. طلای دست دوم سود 7% دارد و نیازی به پرداخت سود بیشتر نیست.

3. طلای دست دوم اجرت ندارد: گاها برای طلای دست دوم اجرت در نظر میگیرند. اگر قرار به پرداخت اجرت باشد می توانید طلای نو با اجرت کم خریداری کنید و لذت استفاده از طلای نو را هم ببرید.

نحوه محاسبه طلای دست دوم هنگام خرید: قیمت روز طلا * وزن * 1.07

1.07 همان 7% سود صنفی است.

دست دوم 2

مقایسه طلای دست دوم با سایر طلا های موجود

طلای دست دوم بهتره یا سکه:

در جواب این سوال باید گفته بشه که باید حواستان به دو چیز باشد؛ حباب قیمت سکه و فاکتور داشتن و درست محاسبه کردن طلای دست دو.

و در نهایت کمتر کسی برای سرمایه گذاری سمت طلای دست دو میرود و با در نظر گرفتن رسیک حباب سکه؛ سرمایه گذاری روی سکه، منطقی تر است.

طلای دست دوم بهتره یا طلای آبشده:

طلای دست دوم در صورت داشتن فاکتور شفاف و طلای آبشده در صورت داشتن انگ و عیار؛ هر دو از واجبات خرید این دو کالاست. و در صورت داشتن فاکتور و انگ و عیار؛ ترجیح سرمایه گذاری؛ طلای آبشده است.

تفاوت قیمت طلای دست دو و نو:

تفاوت قیمت طلای دست دوم و نو، در اجرت کار نو است که از 9 درصد تا 30 یا شاید هم بالاتر اجرت دارند ولی طلای دست دوم بدون اجرت است.

دست دوم 3

فرق طلای دست دو و طلای شکسته:

طلای دست دوم طلایی قابل مصرف است که به عنان طای زینتی برای بار دوم فروخته میشود و اما طلای شکسته یا به اصطلاح قیچی خورده طلایی است که قابلیت استفاده مجدد ندارد و باید به طلای آبشده تبدیل شود.

بهترین مکان برای خرید طلای دست دوم:

بهترین طلای دست دومی که میتوانید بدون شک و شبهه تهیه کنید خرید طلا از فامیل با فاکتور است.

در صورتی که طلافروش، طلای دست دوم را با فاکتور به شما میفروشند هم قابل اعتماد است.

در چه مواقعی نباید طلای دست دوم بخرید؟

☑️ زمانی که طلای دست دوم دارای سنگ و یا نگین است.

☑️ زمانی که به شما فاکتور نمیدهند.

☑️ زمانی که فاکتور شفاف نیست و نمیدانید طلا چگونه محاسبه شده است.

نمونه ای از فاکتور شفاف 👇

البته این فاکتور برای طلای نو است؛ منظور از شفاف این که مقدار ریالی سود و اصل طلا در طلای دست دو مشخص باشد.

فاکتور

نحوه محاسبه طلای دست دوم هنگام خرید: قیمت روز طلا * وزن * 1.07

1.07 همان 7% سود صنفی است.

طلای دست دوم صرفا بهترین و تنهاترین گزینه برای سرمایه گذاری در طلا نیست. راه های سرمایه گذاری در طلا بسیار زیاد است. مثل خرید سکه طلا، خرید شمش طلا، سکه های پارسیان یا خرید طلای آبشده و … .

admin
ارسال دیدگاه