طلای سرخ چیست؟

شاخص محتوای زرطلاگلد

آیا تا به حال چیزی درباره طلای سرخ شنیده اید؟ وقتی نام طلا را می شنویم؛ ذهن ما سمت دو نوع طلا می رود. یکی از آنها طلای زرد و دیگری طلای سفید است. در حالی که به جز این دو، انواع دیگری از آلیاژ طلا وجود دارند که با رنگ های دیگر نشان داده می شوند. مثل طلای سرخ که از طلاهای 18 عیار محسوب می شود. در ترکیبات آن، 75 درصد طلا و 25 درصد مس وجود دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید به جز طلای قرمز، آلیاژ طلای بنفش، طلای سبز، طلای آبی، طلای خاکستری و طلای سیاه نیز وجود دارند.

طلای سرخ یا طلای روسی

به جز طلای سرخ، نام های دیگری را می توان برای آن انتخاب کرد؛ مثل طلای روسی و طلای رزگلد. نحوه ساخت آن چگونه است؟ در اثر آلیاژ شدن طلای زرد با مس، این طلا حاصل می گردد. گاهی به جز مس، از روی نیز برای اضافه کردن به طلای زرد استفاده نموده و در نهایت طلای سرخ را تولید می نمایند.

در چه صورت میزان قرمزی این طلا، بیشتر خواهد بود؟ در صورتی که میزان مس اضافه شده به آن، حاوی درصد بیشتری باشد؛ رنگ طلا به قرمز متمایل خواهد بود. در مقابل اگر مسی که به طلا افزوده می شود؛ حاوی درصد پایین تر باشد؛ رنگ طلا، صورتی ملایم دیده خواهد شد.

خالصی

چرا طلا را با آلیاژهای دیگر مثل مس ترکیب می کنند؟

هدف از اضافه کردن آلیاژ مس به طلا، فقط تغییر رنگ نیست؛ بلکه اهداف دیگری در پشت این کار وجود دارد. با توجه به اینکه فلز طلا به خودی خود، عنصری نرم و سست می باشد؛ لذا باید آلیاژهای دیگر را با آن ترکیب نمود. این کار باعث افزایش مقاومت طلا در برابر فشار و ضربه شده و از تغییر شکل و شکستن آسان آن جلوگیری می نماید. بنابراین با افزودن مس به طلای زرد رنگ، هم تغییرات زیبایی در آن به وجود آمده و هم این طلای سرخ رنگ، مقاوم تر می گردد.

سرخ

کاربرد

معمولا از طلای سرخ یا طلای قرمز برای ساخت زیورآلات بچه گانه استفاده می کنند. هر چند گاهی برای تولید زیورآلات بزرگسال نیز این محصول را انتخاب می نمایند.

رزگلد و زرد

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

سحر عباسی
ارسال دیدگاه