چرا از طلا 24 عیار برای ساخت جواهرات استفاده نمی شود؟

طلای 24 عیار و ساخت جواهرات

طلای 24 عیار طلای خالصی است که از 99.9 درصد طلا و فلزات بسیار کمی تشکیل شده است. با کیفیت ترین و با ارزش ترین نوع طلای موجود است. طلای 24 عیار اغلب در سکه ها و شمش ها استفاده می شود و همچنین در برخی از کاربردهای پزشکی و الکترونیکی استفاده می شود. طلای 24 عیار نسبتاً نرم است و به راحتی خراشیده یا فرو می رود.

 

سطح خلوص طلای 24 عیار
علیرغم طبقه بندی آن به عنوان طلای خالص، شایان ذکر است که طلای 24 عیار 99.99 درصد خالص است، بنابراین حاوی هیچ فلز آلیاژی با آن نیست. و بنابراین، طلای 24 عیار بالاترین سطح خلوص طلا را نشان می دهد.

 

رنگ
همانطور که در بالا ذکر شد، چیز دیگری که از طلای 24 عیار متمایز می شود رنگ آن است – در حالی که آلیاژهای طلای 10، 14 عیار و طلای 18 عیار در سه رنگ اصلی هستند، طلای 24 عیار تنها در یک رنگ درخشان نارنجی مایل به زرد وجود دارد. بنابراین، شما نمی توانید جواهرات 24 عیار سفید یا رزگلد پیدا کنید.

 

قیمت
طلای 24 عیار گرانترین نسخه یا آلیاژ طلا در بازار است. و اگرچه قیمت طلا به طور کلی بسته به تعدادی از عوامل بازار متفاوت است، اما همیشه بسیار گران است .

24 عیار 1

چرا از طلای خالص برای ساخت جواهرات استفاده نمی شود؟

1. طلای خالص بسیار چکش خوار است.

طلای خالص عمدتاً به دلیل نرمی بسیار در ساخت جواهرات استفاده نمی شود. به خاطر داشته باشید که جواهرات با کیفیت خوب از فلزات یا مواد بسیار بادوام ساخته شده اند که تضمین می کند که جواهرات به راحتی می توانند آزمایش زمان را پشت سر بگذارند.

از آنجایی که طلای خالص بیش از حد نرم است، به راحتی خم می شود و در چند لحظه پس از نگه داشتن آن، دارای علائم خراش می شود. این یک چالش قابل توجه در طول فرآیند تولید خواهد بود. همچنین این واقعیت وجود دارد که نرمی طلای 24 عیار، کار با آن را بسیار سخت می کند. بنابراین، طلای 24 عیار را فقط برای نگه داشتن در گاوصندوق می توانید استفاده کنید (مانند شمش ها) و برای زیور آلات مصرفی غیرقابل استفاده هستند .

همانطور که در بالا ذکر شد، طلای 24 عیار فقط به عنوان ابزار سرمایه گذاری به شکل سکه و شمش طلا استفاده می شوند. بنابراین، در حالی که برخی افراد ممکن است استدلال کنند که چکش خواری آن ویژگی برنده آن است، ما همچنین باید در نظر داشته باشیم که چکش خواری آن به این معنی است که شما می توانید طلای 24 عیار را تقریباً به هر شکلی که قابل تصور باشد، درآورید، و بسیار نرم است . شما می توانید آن را به راحتی بچرخانید یا خم کنید و از حالت نرمال خارج شود.

به عبارت دیگر، طلای خالص 24 عیار برای ایجاد جواهرات کاربردی بسیار نرم است و نمیتواند در برابر سبک زندگی روزمره فرد مقاومت کند. ما از دستان خود برای کارهای خانه، ورزش، نوشتن و تایپ، باغبانی و غیره استفاده می کنیم. طلای نرم هیچ کدام از اینها را تحمل نمی کند. و برای مردم نپوشیدن چنین جواهراتی منطقی تر است.

24 عیار 3

برای مشاهده ساده ترین روش محاسبه طلا رو لینک کلیک کنید.

2. به راحتی خراشیده می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، مشکل دیگر طلای خالص این است که به دلیل نرمی آن، به راحتی خراشیده می شود. اکنون، وقتی صحبت از جواهرات خیره کننده و بسیار مطلوب می شود، درخشش فلز یا روکش آن چیزی است که بسیاری از مردم آن را دوست دارند. اما با طلای خالص، قطعات طلای 24 عیار برای مدت زمان بسیار کوتاهی براق و براق به نظر می رسند، تا زمانی که به آن دست نزنید یا آن را در معرض چیزهایی قرار ندهید که باعث خراشیدن آن می شود. از آنجایی که این غیرممکن است، ایجاد جواهرات کاربردی از طلای 24 عیار نادر است و شما به سختی چنین جواهراتی را پیدا می کنید مگر اینکه سفارش سفارشی خود را با طلاسازان انجام دهید.

24 عیار 2

3. گران است.

جدای از عملکرد آن، این واقعیت وجود دارد که طلای خالص 24 عیار بسیار گران است و اگر بخواهد جواهرات ساخته شود، برای اکثر مردم امکان خرید آن وجود ندارد. با بازار کوچکی برای چنین جواهراتی، ساخت جواهرات ساخته شده از طلای 24 عیار برای جواهرسازان منطقی نیست.

باید به خاطر داشته باشیم که جواهرات عالی یا خوب اساساً برای اکثر مردم سرمایه گذاری است و یک سرمایه گذاری ارزشمند باید بادوام باشد. طلای خالص 24 عیار با دوام در مقابل خلوص مطابقت ندارد، به خصوص وقتی برچسب قیمت را در نظر می گیریم.

برای خرید طلا آنلاین روی لینک کلیک کنید.

شمش طلا استاندارد

4. تزیین جواهرات ساخته شده از طلای 24 عیار غیرممکن است.

به لطف چکش خواری، طلای خالص را می توان برای ساخت انواع جواهرات و قطعات گنجانده شده در لوازم الکترونیکی و همه لوازم و ابزارها، (نه فقط محدود به تلفن و رایانه،) استفاده کرد. این به لطف رسانایی الکتریکی بالای طلای خالص است.

متأسفانه، طلای خالص همان سطح عملکرد را در مورد ساخت جواهرات ندارد. این جواهرات چکش خوار هستند و برای نگهداری الماس، یاقوت کبود، زمرد و غیره کاملاً نرم است. اگر پایه نگهدارنده این سنگ‌های قیمتی از جنس طلای خالص باشد، خیلی زود پس از خرید از بین می‌رود یا از حالت خمیده خارج می‌شود.

24 عیار

5. فلزات سخت در ساخت جواهرات ارجحیت دارند.

هیچ حسی بداز این نیست که پس از خرید طلایی گران، ظرف چند روز شکل خود را از دست بدهد. همه ما جواهراتی را می شناسیم که در عرض چند دقیقه پس از استفاده از آنها برای اولین بار از هم جدا می شوند، و می توانیم قبول کنیم که چیزی از آن نمی خواهیم، ​​به خصوص زمانی که مجبور هستید پول زیادی را برای جواهرات خرج کنید.

این امر در مورد جواهرات طلای 24 عیار صدق می کند، به همین دلیل است که از آن برای جواهرات روزمره اجتناب می شود. در عوض، آلیاژهای طلا ساخته شده از طلای آلیاژ شده با فلزات دیگر برای ایجاد جواهرات خیره کننده استفاده می شود. می خواهید در مورد سایر جواهرات آلیاژی بدانید، می توانید این پست را بخوانید: جواهرات آلیاژی خوب هستند یا بد؟ این آلیاژهای ساخته شده از طلای 10، 14 یا 18 عیار  قطعات بسیار با کیفیتی هستند که بدون تغییر شکل در طولانی مدت شکل خود را حفظ می کنند و بهترین بخش این است که از جواهرات گرانبهای شما پشتیبانی می کنند.

مانند یاقوت، یاقوت کبود، الماس یا زمرد، بدون زحمت. طلای خالص مزایای مشابهی را ارائه نمی دهد – آلیاژها دارای برچسب قیمت پایین تری نسبت به طلای خالص هستند.

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

شما چه تجربه ای از خرید طلای 24 عیار دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید

admin
ارسال دیدگاه