ساده ترین روش محاسبه طلا

ساده ترین روش محاسبه طلا

خرید طلا یکی از لذت بخش ترین خریدهاست. اما وقتی برای خرید طلا به طلا فروشی مراجعه کرده و طلای خاصی را تقاضا می کنیم، فروشنده پس از محاسبه قیمت طلا، آن را اعلام می کند تا بهتر تصمیم بگیریم. ولی گاهی در گیر و دار خرید طلا، حس کنجکاوی به سراغمان آمده و دوست داریم بدانیم طلافروش با استفاده از چه فرمولی اقدام به محاسبه قیمت طلا می کند. شاید به ظاهر این کار، پیچیده به نظر برسد، اما طلافروش ها از ساده ترین روش محاسبه طلا برای تعیین قیمت آن بهره می برند. دوست دارید شما هم این روش را بدانید؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

شفاف سازی بیشتر

فکر می کنید چرا باید به محاسبه قیمت طلا پرداخت؟ اصلا این کار چه فایده ای دارد؟ بزرگترین فایده این کار این است که شفاف سازی بیشتری صورت گرفته و حس اعتماد بین مشتری و فروشنده، تقویت خواهد شد. پس اگر شما هم مایل به شفاف سازی بوده و دوست دارید تا ساده ترین روش محاسبه طلا را یاد بگیرید، کافی است کاری که در ادامه می گوییم را دنبال کنید. پس از آن، هر طلایی که مد نظرتان باشد را می توانید به تنهایی و بدون نیاز به کمک طلافروش، محاسبه کرده و از قیمت آن اطلاع یابید.

ماشین حساب های قدیمی رو فراموش کنید

ماشین حساب زرطلا

ساده ترین روش محاسبه طلا که بهتر است بدانید:

روش محاسبه طلا اصلا سخت و غیر قابل فهم نیست. اگر فرمول این محاسبه را به شما بگوییم، متوجه می شوید که با چه روش راحتی روبرو هستید. به طوری که با خود می گویید: کاش زودتر روش محاسبه قیمت طلا را یاد گرفته بودم. اما هیچ وقت برای شروع یادگیری دیر نیست. ما اینجا ساده ترین روش محاسبه طلا را جهت یادگیری شما عزیزان خواهیم گفت. مطمئنا این روش، به کارتان آمده و از این پس، خود تبدیل به یک محاسبه گر دقیق خواهید شد که می توانید هر طلایی را به سرعت محاسبه کرده و قیمت آن را دریابید. اما فرمول کلی به صورت زیر است:

1. وارد کردن نرخ روز طلا

2. وارد نمودن وزن و اجرت طلا

3. درج نرخ سود (7%)

4. درج نرخ مالیات(9%)

5. وارد کردن ملحقات طلا (پیوست ها): شامل قیمت چرم، قیمت بند یا سنگ در صورت وجود

«لازم به ذکر است نرخ سود و مالیات، ثابت بوده و در تمام محاسبات باید همین اعداد را وارد کنید.»

محاسبه قیمت طلا از چه طریقی امکان پذیر است؟

اگر مایلید بدانید ساده ترین روش محاسبه طلا یا قیمت آن از چه طریقی امکان پذیر است؟ باید بگوییم که امکان انجام این محاسبه از طریق ماشین حساب آنلاین طلا، فراهم گردیده است. سایت زرطلا، این ماشین حساب را در اختیارتان قرار داده و با ورود به آن می توانید به محاسبه قیمت طلا بپردازید. پس فرصت را از دست نداده و همین حالا دست به کار شوید. لذت این محاسبه آسان، آنقدر زیاد است که دوست دارید این کار را بارها و بارها تکرار کنید! اما در هر بار تکرار، جواب نهایی، همان پاسخ اولیه خواهد بود.

با ماشین حساب آنلاین ، راحت حساب کنید.

فرقی نمی کند طلای شما دارای وزن و اجرت زیاد است یا یک طلای کم وزن با اجرت کم. در هر حال امکان محاسبه طلا با هر وزن و اجرتی وجود دارد. اکنون با ورود به بخش ماشین حساب زرطلا و وارد کردن اطلاعات درست، پاسخ مشخصی را دریافت خواهید کرد. پاسخی که شما را از حس سردرگمی و تردید، خارج کرده و حس اطمینان را در وجودتان جاری می سازد. مطمئنا پس از آن می توانید راحت تر برای خرید طلا تصمیم گرفته و در آخر طلای دلخواه با قیمتی که خودتان محاسبه کرده اید را خریداری نمایید.

نوع طلا:
قیمت طلا:
وزن:
اجرت ساخت:
سود:
مالیات و عوارض:
بند یا سنگ:
چرم:
اجرت شمش:
اجرت ساخت:
نتیجه:

1. ابتدا در ماشین نوع طلا را وارد کنید. (نوع طلا یا 18 یا 24 عیار است.)

2. قیمت طلا بصورت خودکار درج شده است و نیازی به تغییر نیست و قیمت کاملا لحظه ای است.

3. وزن طلای مورد نظرتان را وارد کنید.

4. اجرت ساخت را وارد کنید. اجرت ممکن است درصدی یا گرمی باشد. به این موضوع توجه داشته باشید.

5. سود طلا 7% است و مقداری ثابتی است و برای بدست آوردن دقیق طلا سود را روی 7% قرار دهید.

6. عدد مالیات حتما 9% باشد.

7. اگر طلای شما ملهقاتی داشت مثل: چرم، سنگ ، مروارید و … حتما آن را لحاظ کنید.

8. اگر میخواهید شمش طلا محاسبه کنید اجرت شماره 4 را خالی بگذارید و در اجرت شمش، عدد مورد نظر را وارد کنید.

مالیات از اصل طلا حذف شده ،اما با توجه به ابلاغ در تاریخ 13 دی ماه 1400 روی سود و اجرت لحاظ میشود که خیلی نسب به گذشته کاهش یافته است.

پول طلای خام + اجرت + سود طلافروشی + مالیات

از تبدیل 1 گرم عیار 750 به 740 محاسبه میشود. قیمت طلای هجده عیار، ضربدر ۷۴۰؛ تقسیم بر ۷۵۰

اولین گزینه نوع طلا : طلای تعویضی انتخاب بفرمایید . و فقط وزن مورد نظر را در کادر مربوطه پر کنید.

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 18 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.