شمش بهتر است یا طلای دست دوم

دست دوم یا شمش طلا

شمش طلا و طلای دست دوم، دو گزینه انتخابی برای کسانی اند که قصد دارند با خرید این محصولات، سرمایه گذاری انجام دهند.

سوال اینجاست که کدام یک از آنها برای سرمایه گذاری، بهتر اند؟ با دقت به پاسخ این سوال گوش دهید تا دچار اشتباه در انتخاب نشوید.

اگر هدف اصلی شما از خرید طلای دست دوم، سرمایه گذاری است و همچنان مصر به خرید این نوع طلا هستید؛ باید بگوییم شمش، گزینه به مراتب بهتر و عاقلانه تری است. پس در پاسخ به این سوال که شمش بهتره یا طلای دست دوم؟

باید بگوییم شمش، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در ادامه به بررسی دلیل این موضوع خواهیم پرداخت.

چرا شمش برای سرمایه گذاری بهتر است؟

خیلی از افراد به دلیل عدم آگاهی، اقدامات اشتباه در هنگام خرید طلا انجام می دهند. برای مثال آنها اقدام به خرید طلای دست دوم کرده و بدون اینکه به عواقب و مضرات این کار فکر کنند یا حتی از این عواقب باخبر باشند؛ این کار را انجام می دهند. در حقیقت باید گفت خرید شمش، اقدام معقولانه تری است و قطعا نتایج بهتری را نیز به دنبال دارد.

women hand holding

پس اگر شما هم مانند بسیاری از خریداران، این سوال در ذهنتان جای گرفته که شمش بهتره یا طلای دست دوم؟ باید بدانید که شمش بهتر است به این دلیل که نحوه محاسبات دقیقی داشته و این محاسبات بدون شک و شبهه و طی عملیات کاملا صحیح و قانونی صورت می پذیرند.

محاسبات فرضی طلای دست دوم، بدون قاعده و قانون

در خصوص محاسبه قیمت طلای دست دوم باید گفت محاسبات مربوط به این طلا، دقیق نبوده و شک و شبهه زیادی در آن وجود دارد.

به عبارت دیگر می توان گفت هیچ محاسبات همگانی و یکسانی برای طلای دست دوم وجود نداشته و هر یک از طلافروشان، مطابق با تمایلات خود، محاسبات مربوط به این نوع طلا را انجام می دهند؛ یعنی محاسبات طلای دست دوم، از هیچ قاعده و قانون خاصی پیروی نکرده و این به ضرر خریدار خواهد بود.

شمش طلا 1 گرمی الیزابت

افزون بر اینکه هر روزه تعداد زیادی از خریداران طلای دست دوم، پیامی با این محتوا که به نحوه محاسبه شک کردند؛ ارسال می کنند. این خود دلیل دیگری است بر محاسبات فرضی و غیر واقعی طلای دست دوم.

با این تفاسیر می توان گفت خرید این نوع طلا، اصلا به صرفه نبوده و به جای افزایش سرمایه باعث افزایش ضرر و زیان خواهد شد. بنابراین خریداران باید آگاهانه رفتار کرده و اصرار بی جا مبنی بر خرید طلای دست دو نداشته باشند.

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

تجربه خود از خرید طلای دست دوم و شمش طلا را با ما در میان بگذارید. 👇

admin
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • عرفان 3 شهریور 1402 / 11:43 بعد از ظهر

    با سلام من 20,گرم طلا خریدم 64ملیون و قیمت هر گرم2500000
    بود جقد از من سود گرفته

    • admin 4 شهریور 1402 / 9:19 قبل از ظهر

      درود بر شما. سود صنف 7% ثابت هست. و با این اعدادی که فرمودید علاوه بر 7% سود، 11% هم اجرت و حدود 850 تومن مالیات پرداخت کردید. پر سود باشید

ارسال دیدگاه