اونس طلا چیست؟

اونس طلا چیست؟

در معرفی اونس طلا می توان گفت یکی از واحدهای اندازه گیری است که جهت اندازه گیری وزن فلزات گرانبها و برخی از اجسام مورد توجه قرار گرفته است. فلزاتی همچون طلا، پلاتین، پالادیوم و نقره با اونس (OZ) اندازه گیری می شوند.

هر اونس (اونس تروی) را می توان معادل با 31.1035 گرم دانست.

همچنین با توجه به همین وزن در می یابیم که هر اونس طلا معادل با  0.881769393757836 کیلوگرم است. اونس طلا را می توان یک استاندارد بین المللی خطاب کرد. استانداردی که در انجام مبادلات تجاری و طلا مورد هدف قرار گرفته و دارای مجموعه ای از ویژگی های مشخص است.

اونس طلا

یکی از ویژگی های اونس این است که از طلای خالص به دست آمده است. طلای 999.99 و یا طلای 24 عیار، مد نظر است. ویژگی دیگری که می توان به اونس طلا نسبت داد، وزن آن است که به مقدار دقیق آن اشاره نمودیم. این وزن نیز می بایست از طلای خالص باشد. ممکن است اونس به صورت خرده طلا یا به صورت شمش موجود باشد، در هر حال به هر شکلی باشد، از این دو ویژگی برخوردار خواهد بود.

همچنین می توان گفت هر اونس طلا به نرخ فعلی دلار، 1955.54 دلار است. برای به دست آوردن هر مثقال اونس هم فرمول های متعددی وجود دارد. یکی از ساده ترین فرمول ها جهت تفهیم بیشتر را ذکر خواهیم کرد:

ابتدا قیمت 1 دلار به ریال را محاسبه و در قیمت اونس طلا به دلار ضرب کنید. در ادامه این دو را بر 9.5737 تقسیم کنید. در آخر قیمت هر مثقال اونس طلا به ریال حاصل می گردد.

اونس طلا

قیمت اونس تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟

با توجه به اینکه قیمت لحظه ای طلا تابعی از قیمت اونس است، لذا شناخت اونس از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در واقع با تغییر قیمت اونس طلا، قیمت طلا تغییر نموده و نوساناتی را طی خواهد کرد. سرمایه گذارانی که در بازار طلا سرمایه گذاری می کنند، باید با مفهوم اونس، آشنایی کامل داشته باشند.

یکی از عوامل بسیاری مهمی که در قیمت اونس طلا تاثیر نهاده و باعث تغییر آن می شود، وجود روابط صلح آمیز در خاورمیانه است. قطعا اگر این روابط از حالت صلح آمیز خارج شود، قیمت اونس نیز تحت تاثیر قرار گرفته و تغییراتی را به دنبال خواهد داشت. البته قیمت نفت نیز در این مسئله بی تاثیر نیست.

برای مشاهده ساده ترین روش محاسبه طلا رو لینک کلیک کنید.

چگونه از طریق قیمت اونس، قیمت یک گرم طلا را بدست آوریم؟

ابتدا قیمت جهانی اونس را در نرخ لحظه ای دلار ضرب کنید. عدد به دست آمده را بر 9.5737 تقسیم کنید. در آخر هر عددی که حاصل گردید را بر عدد 4.33 تقسیم نمایید. عدد نهایی، قیمت 1 گرم طلای عیار را نشان می دهد.

اونس طلا

برای خرید طلا، مطابق با بودجه و سلیقه تان حتما با پشتیبانی ما در تماس باشید، مشاورین ما از ساعت 9 الی 21 پاسخگوی مستقیم سوالات شما خواهد بود. منتظرتان هستیم. 

ما را از طریق کانال های یوتیوب، پینترست، اینستاگرام و آپارات دنبال کنید و عضوی از مجموعه بزرگ زرطلا شوید. 

✨ وقتشه بدرخشی ✨

admin
ارسال دیدگاه